Najlepsze Blogi

środa, 1 lutego 2012

1 człowiekobit = nowa jednostka ludzka.

Krytyka Internetu w Internecie to rzadkie zjawisko. W zasadzie dlaczego tak jest? Dlaczego tak zaciekle bronimy Internetu utożsamiając go z wolnością? Jeżeli ta wolność to swobodna możliwość wymiany poglądów, znajomi na fejsie, szeroki wybór rozrywki i informacji, to jesteśmy skończeni.

Protesty w sprawie ACTA jakie obserwuję od kilku dni napawają mnie przerażeniem. Pierwszy raz na tę skalę od początku demokracji w Polsce młodzi ludzie potrafili się zjednoczyć i w wspólnej sprawie wyrazić swoje niezadowolenie na terenie całego kraju. Przerażające jest to, że owo niezadowolenie dotyczy pozbawienia możliwości rozrywki. Jak bardzo żeśmy się dali ogłupić! Jak bardzo wmówiono nam, że coś tracimy poprzez bzdurne przepisy odnoszące się do urządzenia zwanego komputerem. Myśmy zwariowali. Jesteśmy maniakami! Protestujemy w obronie zabawek!

Internet to największe ścierwo jakie do tej pory stworzył człowiek. Nigdy wcześniej w historii ludzkości nie powstało narzędzie dzięki którym ludzie mogliby zostać tak zniewoleni w wolności, tak bardzo zamienić się w zombie porzucając kontakty międzyludzkie na rzecz tych iluzorycznych w których każdy może być tym kim chce i jaki chce. Nie ma nas prawdziwych. Jesteśmy my lepsi, piękniejsi, doskonalsi.

Patrząc codziennie po kilka godzin w okienko o wielkości kilkunastu cali zatracamy siebie samych. Co jest w nim takiego atrakcyjnego, że tak bardzo nas przyciąga? Dlaczego tak trudno byłoby je porzucić?

3 komentarze:

 1. Coś w tym jest co piszesz. I aż wstyd się przyznać, ale ja też jestem takim jednym człowiekobitem.

  OdpowiedzUsuń
 2. Pozwole sobie miec odmienne zdanie. Siec jest jedynie narzedziem, z ktorego korzystamy w wiekszym lub mniejszym stopniu, oraz madrzej lub glupiej. Narzekanie na rozwoj i postep, nieuniknione w swiecie, przypomina ataki ludnosci na maszyny parowe w erze industrializacji. Mozna robic zamieszanie, tylko po co, skoro to nieuniknione? A myslenie zawsze ma przyszlosc. Zycze wiec wszystkim, by i przy komputerze i na spacerze mieli ze soba...glowe.
  Ach...jeszcze cos...skoro juz istnieje telefon bez drutu, wolalbym, zeby stanowil dla mnie ulatwienie, a nie narzedzie inwigilacji. Podobnie z internetem - wole go jako szybkie zrodlo informacji, nie zas kolejna tube propagandowa jakiejs wladzy...

  OdpowiedzUsuń
 3. @up, Internet to współczesna ściana w kiblu po której rozmazuje się gówno palcami. Kiedy ty to wreszcie zrozumiesz?

  OdpowiedzUsuń