Najlepsze Blogi

wtorek, 31 stycznia 2012

Telewizja czyli broń masowego kłamstwa.

Obserwując krytykę TVN’u i innych stacji jaka przewija się w Internecie przy okazji ACTA, zastanawiam się czy ludzie w tym kraju są aby na pewno świadomi czym w istocie jest telewizja. Prezentuję dzisiaj krótki video-monolog uświadamiający. Cała prawda i tylko prawda o telewizji, internecie i mediach. Do bólu!

7 komentarzy:

 1. odrobina dramaturgii na koniec...

  OdpowiedzUsuń
 2. Telewizja kłamie. Radio kłamie. Prasa kłamie. Cyganka prawdę Ci powie. Fakt, że tv uzyskłało siłę jak nikt dotąd. Ale czy kłamie, czy tylko dba o własne interesy? Co robi każdy, nawiasem mówiąc. TV, ma większą siłę przebicia Ot co. Czy to ich wina, czy tylko zasługa?
  W szkołach powinni uczyć, jak należy podchodzić do świata. Skąd czerpać wiedzę. Jak interpretować informacje. Tego nie ma. Idziemy więc po najmniejszej linii opory i oglądamy tv. Tam mówią nam co i jak. A że mówią, zgodnie ze swoimi interesami... Cóż w tym nienormalnego?

  OdpowiedzUsuń
 3. @ajar

  To oczywiste, że TV dba o swój interes. Ten fragment który zamieściłem mówi o czymś innym- o tym jak ludzie bardzo pragną czegoś, co wskaże im drogę, dzięki czemu nie będą czuć się samotnie, dzięki czemu poczują sens codzienności, dostaną rozrywkę, dobrą zabawę, dobre historie z happy endem którego nie ma codziennie. Ludzie temu zawierzyli bezdyskusyjnie i to coś, czyli media, uzyskały NIEPRAWDOPODOBNĄ siłę manipulacji.

  Media, w tym tv i INTERNET to ewangelia naszych czasów, ostateczne objawienie! Wyhodują z nas automaty do kupowania! I sami będziemy temu winni!

  OdpowiedzUsuń
 4. Monolog pochodzi z filmu "The Network" z 1972 roku, polecam :)

  OdpowiedzUsuń
 5. @Ahk4iePaiv8u

  Z 1976 roku. Też polecam ten film. Jest tam więcej takich monologów a z resztą cały film jest bardzo dobry.

  OdpowiedzUsuń
 6. Ten co ma massmedia ten ustanawia wladze. Jest to `` prawo ``sastosoawna na calym swiecie Patrz GLOBALIZM . Wlascicelami swiatowych musmedjow sa pasozydnicze rody. jak ropert mardoch . USA - anglia , australia , springer niemcy i reszta europy, natiomiast w polsce sa to pasozydzi jak np. solsorz ä cyfraplys , czy walter polsat. No aludzie sa TYLKO dodatkiem do ich musmediow i do ich bankow Bo nie ma juz narodow sa tylko nazwy bankow a wlasciciele tero swiata to pasozydy jak rody pasosydow rodshyld,, roskefeller i tum podobne to one steruja calum globen nie jakas tam demokracja i wyborcy ca ja `` wybieraja ``

  ,

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. @up Anonimowy

   Czy ludzi ktoś zmusza do oglądania telewizji i siedzenia przed internetem? Problemem nie jest to kto i jakie ma udziały w telewizjach. Problemem jest to, że współczesne "społeczeństwa medialne" są wychowane na mediach. Coś takiego jak telewizor czy komputer są OBOWIĄZKOWYMI sprzętami w każdym domu! Dlaczego do ciężkiej cholery tak musi być? Czy ludziom do domu wchodzi żołnierz i każe im posiadać odbiornik mediów? No chyba nie, prawda?

   Ponadto jeżeli te media są "złe" to jakie wobec tego są dobre? Co musiałby się w nich zmienić, aby były "dobre"? Ktoś może powiedzieć, że mniej przemocy byłoby lepsze. Na pewno byłoby lepsze, ale przemoc/namiętności/emocje przyciągają ludzi tak samo jak wypadek na ulicy zbiera tłumek gapiów których to przyciąga bo chcą zobaczyć coś czego nie widzą codziennie, chcą być uczestnikami czegoś wyjątkowego, sensacyjnego, chcą poczuć tę wyjątkowość z setek różnych powodów. Nie pójdą sobie dalej ale stoją i patrzą. To samo jest z telewizją/internetem, to jest ta sama zasada. Ludzie chcą doświadczać za ich pomocą czegoś wyjątkowego i niecodziennego. Dlatego problem z mediami jest po stronie ODBIORCÓW a tylko częściowo po stronie nadawców treści. To ludzie mają władzę nad mediami- nigdy odwrotnie, choćby nie wiadomo jak się media spinały i jak kombinowały.

   Dlatego póki ludzie tego chcą to będą inni ludzie którzy im to dadzą. Proszę bardzo- chcecie oglądać egzekucje na żywo- macie to. Chcecie polityki- macie. Sensacji, seksu, przemocy, jedzenia- pstryk i już.

   Media powiedzą każdy shit jaki tylko ludzie chcą usłyszeć. To diamentowy cynizm.

   Usuń